Ano na zemi trávim dodnes dost času. I teď sedím na zemi, opřená o postel a mlátím do notebooku.
Ne, nepatřím k otaku co vyrostli na Narutovi a Bleachi, nikdy jsem neviděla ani jeden díl. U nás doma to nefrčelo, rodičům se to nelíbilo a hlavně jsme to neměli bez satelitu ani kde chytnout. Smutný.
Já se dostala k Japonsku oklikou přes už zmíněnou japonskou kaligrafii, ikebany, film Poslední samuraj (žeru ho i když je to made by holywood), geishy... Až na vyšší střední jsem viděla své první anime. Od té doby jsem jich viděla poměrně dost (na mě, neseriálofila), ale všechno to jsou mainstream romantické shoujo komedie. Žádný velký myšlenkový přesah. Jen na odreagování.
A proto pro mnoho lidí přijde úplně šílené mé rozhodnutí, že v létě pojedu sama do Japonska. Ano. Sama. A do Japonska.
Vybrala jsem si studentskou verzi cestování - přes dobrovolnictví a organizaci WOOFing(o tom zas někdy jindy). Vždy jsem k tomu měla blízko, a teď se naskytlo skvělé spojení! No není to báječné?
Samozřejmě to nebylo jen tak. Sehnat letenku (o 15 dní jsem promeškala v listopadu letenky za 7k...), seznámit rodiče s tvrdou realitou, že pojedu i kdyby mi to zakázali, zařídit pas (estrapáda na 3 měsíce, protože 5 dní v týdnu škola v Brně a já si měla ve středu vyzvednout vyřízený pas na úřadě v mém městě. Hahaha), objednat Yeny, nakoupit mapu, cestovatelký slovník, zjistit nutnosti o zásuvkách, mobilech a kreditních kartách. A samozřejmě - vybrat kam vlastně pojedu.
Měla jsem na výběr z mnoha a mnoha míst, ale mne to vždy táhlo do hor, takže padlo očko na sever. Po mnoha a mnoha emailech jsem se domluvila s jednou rodinou, která má farmu cca 50km od Nagana. Vypadají moc příjemně a slušně a google street view s pohledem na předzahrádku uklidnil i mé babičky i dědy, že budu v pořádku. Že tam nezemřu hladem, neutopím se, neuhořím a nedejbože, že se neztratím.
Co se ukázalo jako kumšt, jsou elektrické zásuvky. Potom, co jsem senseiovi na hodině japonštiny hrdě ukazovala zakoupenou zástrčku, tak se rozesmál, že to fungovat fakt nebude, že v Japonsku mají rovné zdi s rovnými zásuvkami, a že tahle obluda tam nedosedne. Tak mi daroval svou malou zásuvku. Zlatej chlap.
Další BIG problem se objevil při kupování mapy. Haha. To musí být lehký sehnat mapu Japonska. Dyť v Brně je knihkupectví na každým rohu... No tak ne. Obešla jsem všechny knihkupectví a mapu Japonska nemaj nikde, a mapu Tokia jsem včera po 2 měsících našla v Dobrovském. Sláva. Spolu se slovníkem a průvodcem mi zajistili vše potřebné. Dobrovský dostává plusové body.
S kreditkou je to otřepaný fakt, ale pro neznalé - nejaponské karty fungují (vždy a spolehlivě) jen na poště. Kdekoliv jinde může fungovat, ale taky nemusí. Sensei to okomentoval s tím, že japonci jsou prostě baka desu.
Další překvapení co mě čekalo, jsou mobily a telefonování. To že tam evropské mobily fungují/nefungují je nahodilé (zdá se). Ale jak jej zprovoznit aby fungovaly určitě - koupit si SIM kartu. Prý to dnes už jde. A kde? Na letišti... Komentář byl krom obvyklého baka desu ještě rozvit o přídavná jména jako nenapravitelný, děsný a nepochopitelný...
Dnes je 29. dubna. Méně než za dva měsíce už budu na místě a začínám se obávat... :)
Čekejte pravidelné zprávy, přibývající s narůstající nervozitou z odjezdu.